Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   ZAMKNIJ

Zuzanna Szymańska- Bereta

Nauczyciel

Jestem absolwentką Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna. Brałam udział w wielu kursach doskonalących i szkoleniach m.in. z zakresu choreoterapii, relaksacji i muzykoterapii, a także dziecięcej matematyki, oraz programu wychowania przedszkolnego DAR ZABAWY- będącego innowacją pedagogiczną opartą o koncepcję Friedricha Froebla. Swoją przygodę związaną z pracą z dziećmi rozpoczęłam w wieku 18 lat, kiedy dostałam pod opiekę swoją pierwszą drużynę harcerską.

Pracę w przedszkolu rozpoczęłam trzy lata temu, najpierw jako pomoc nauczyciela, następnie jako nauczycielka. Praca z dziećmi daje mi nie tylko satysfakcję i możliwość zdobywania doświadczenia pedagogicznego, ale przede wszystkim dużo radości, bo wśród dzieci człowiek staje się bardziej otwarty, spontaniczny i pogodny.

Oprócz pracy z dziećmi mam wiele innych zainteresowań. Uwielbiam zwiedzać różne ciekawe miejsca, czytać książki i jeździć rowerem, gram na pianinie i na flażolecie.

Zamknij

Joanna Mackiewicz – Logopeda

Pracownik przedszkola

Biogram: Ukończyłam studia wyższe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kolejnym krokiem była oligofrenopedagogika, a następnie studia podyplomowe w zakresie logopedii. Od wielu lat pracuję z dziećmi. Aktualnie prowadzę w przedszkolach indywidualną terapię wad wymowy i zajęcia grupowe z dziećmi wspierające rozwój mowy.

Zainteresowania: Interesują mnie zaburzenia mowy u dzieci oraz możliwość ich korygowania.

Motto: Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.- Marek Aureliusz

 

Zamknij

Tetiana Krasnova

Nauczyciel

Ukończyłam wyższe studia uniwersyteckie na kierunku oligofrenopedagogika i logopedia. Z myślą o podniesieniu swoim kwalifikacji podjęłam studia podyplomowe w Wyższej Szkole UniTerra w Poznaniu. Aktualnie studiuję kierunek wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Od ponad 10 lat zajmuję się dziećmi. Praca z nimi jest moją pasją. Daje mi mnóstwo satysfakcji i radości. Każdy dzień spędzony z dziećmi, możliwość obserwowania ich rozwoju, uśmiechów na twarzy utwierdza mnie w przekonaniu, że wybrałam właściwy zawód.

Zamknij

Agnieszka Ludorowska – Psycholog

Pracownik przedszkola

Z dziećmi i ich opiekunami pracuję od 2011 roku. Przez ten czas doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w szkołach podstawowych, Poradniach Psychologiczno – Pedagogicznych i przedszkolach.  Za sprawą licznych szkoleń stale poszerzam swoje kompetencje, aktualnie kształcę się w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Swoją pracę poddaję superwizji.

Moja praca to dla mnie pasja i wyzwanie jednocześnie. Staram się rozumieć ludzi, unikając oceniania ich – psychologia mi w tym pomaga. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, które poprzez różne swoje zachowania, nie zawsze łatwe dla dorosłych do przyjęcia, usiłują nam coś powiedzieć. Próbuję odczytywać te komunikaty, będąc głęboko przekonaną, że nie ma „niegrzecznych” dzieci, są jedynie takie, których potrzeby nie zawsze bywają zaspokojone. Wspierając dzieci i ich opiekunów, czerpię m.in. z teorii przywiązania, która zwraca uwagę na znaczenie jakości wczesnych relacji dziecka z dorosłym w kontekście całościowego rozwoju człowieka i jego zdrowia psychicznego.

A ponadto, nie wyobrażam sobie dnia bez kawy i dobrej książki, tygodnia bez filmu, który zmusza mnie do myślenia, a życia w ogóle – bez radia i kotów.

Kontakt: a.ludorowska@operator.edu.pl

Zamknij

Alina Witkowska

Dyrektor

Absolwentka UAM w Poznaniu w zakresie wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego. Ukończyła Studia Podyplomowe w Poznaniu na UAM Zarządzanie placówkami oświatowymi, w Warszawie na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej Kształcenie integracyjne oraz w Collegium Civitas Porozumienie bez Przemocy według  Marshalla B. Rosenberga.Absolwentka Akademii Trenerów Empirii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w przedszkolu i szkole podstawowej, również w klasach integracyjnych oraz budowaniu i wspieraniu zespołów opartych na wzajemnym szacunku, współpracy, zaufaniu. Prowadzi warsztaty i szkolenia z komunikacji, rozwiązywania konfliktów i rozwoju osobistego dla nauczycieli, rodziców i dyrektorów placówek oświatowych. Wiedzę i doświadczenie zgłębia i zgłębiała pod okiem czołowych polskich trenerów NVC – m.in.  Agnieszki Pietlickiej, Magdaleny Wegner, Agnieszki Rzewuskiej – Paca, Aleksandry Bagińskiej, Anny Mills, Magdaleny Sendor, Joanny Berendt.  Na co dzień uważnie i z odwagą przygląda się do czego zaprasza ją życie.

Zamknij

Olga Bugaj

Nauczyciel

Jestem absolwentką Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytety im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku Edukacja Elementarna i Język Angielski. Pracę z dziećmi rozpoczęłam już w czasie studiów w roli opiekunki dziecięcej, a także nauczycielki języka angielskiego w przedszkolu. Do załogi Parostatku dołączyłam w roku 2016 w roli nauczyciela. Od grudnia 2017 roku prowadzę również zajęcia z języka angielskiego w naszym przedszkolu.

Prywatnie pasjonuję się podróżami, florystyką, szyciem oraz fantastyką.

Zamknij

Marzena Woźniak

Pomoc nauczyciela

Magdalena Paterczyk – Sekretarz

Pracownik administracyjny

Magdalena Szymukowicz                  

Nauczyciel

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu w zakresie wychowania fizycznego, treningu pływackiego oraz gimnastyki korekcyjnej. W 2018r ukończyłam studia podyplomowe z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej na Poznańskiej uczelni Collegium Da Vinci.

Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam w różnych miejscach aktywności fizycznej oraz w przedszkolu pracującym na elementach metody Marii Montessori.

Praca z dziećmi pozwala patrzeć na świat przez inny pryzmat. W dzieciach najbardziej cenie sobie ich uśmiech i ze swojej strony stawiam go na pierwszym miejscu, robię wszystko aby nigdy go nie zabrakło. Uśmiech dziecka jest największą nagrodą za całą prace.

Moje zainteresowania to także ratownictwo wodne, medyczne oraz fitness. Ukończyłam kursy z kwalifikowanej pierwszej pomocy, kurs ratownika wodnego oraz szereg kursów fitness.

 

 

 

Zamknij

Paulina Popławska

Nauczyciel

Paulina Popławska absolwentka UAM w Poznaniu w obszarze nauk humanistycznych ze specjalnością edukacja elementarna i terapia pedagogiczna. Studiowała także w PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., kończąc pedagogikę wczesnoszkolną z pedagogiką przedszkolną. Pierwsze kroki w działalności dydaktyczno-wychowawczej stawiała w Ośrodku Edukacyjnym „Czym skorupka za młodu”. Praca z dziećmi dodaje jej motywacje do działania oraz nieocenioną radość. Obszar zainteresowań w pracy  to elementy arteterapii, na co dzień fotografia.

Zamknij

Maria Grzybowska

Nauczyciel

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia Podyplomowe z Zintegrowanej Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na tej samej uczelni. Jako nauczyciel pracuje od trzech lat, przed tym okresem zaczynałam swoją przygodę z edukacją jako wolontariusz oraz Lider zespołu w „Akademii Przyszłości”, pomagałam także przy realizacji projektu „Szlachetna Paczka”.

Praca z dziećmi daje mi wiele radości. Interesuje się różnymi technikami plastycznymi jakie można wykorzystywać w pracy z dziećmi.

Zamknij

Ilona Matuszek

Pomoc nauczyciela

Jestem miłą i sympatyczną osobą otwartą na ludzi i na zawieranie nowych znajomości.  Swoją pracę z dziećmi  zaczęłam 5 lat temu w Kinder Park jako animatorka urodzin , następnie jako pomoc nauczyciela w przedszkolu. Ukończyłam kurs kierownika wycieczki. Praca z dziećmi jest dla mnie przyjemnością, lubię patrzeć jak się  bawią i rozwijają . Nigdy nie zapominajmy że my uczymy dzieci ale one nas tez mogą wiele nauczyć.

Zamknij

Paula Deczkowska

Nauczyciel

Monika Gruszka

Pomoc nauczyciela

Kadra pedagogiczna

Alina Witkowska

Dyrektor

Zuzanna Szymańska- Bereta

Nauczyciel

Tetiana Krasnova

Nauczyciel

Olga Bugaj

Nauczyciel

Magdalena Szymukowicz                  

Nauczyciel

Paulina Popławska

Nauczyciel

Maria Grzybowska

Nauczyciel

Paula Deczkowska

Nauczyciel

Marzena Woźniak

Pomoc nauczyciela

Ilona Matuszek

Pomoc nauczyciela

Monika Gruszka

Pomoc nauczyciela

Joanna Mackiewicz – Logopeda

Pracownik przedszkola

Agnieszka Ludorowska – Psycholog

Pracownik przedszkola

Magdalena Paterczyk – Sekretarz

Pracownik administracyjny